FUJI: Риба във водата на име Алекс Палу !

14 юли 2019 г., 12:27 ч

палу

Четвъртият кръг от шампионата на Супер Формула Нипон стартира днес, под режима на безопасните автомобили. Дъждът обаче не се охлади, пилотите, които предложиха грандиозен спектакъл. Започвайки от първия ред, Алекс Палу (Nakajima Racing) спечели майсторски победа и позволи на отбора си да се завърне на преден план. Много добра операция за Ник Касиди (TOM's), който завърши трети точно след отличния Sho Tsuboi (CERUMO).

FORMULANIPPON-FR.COM | Публикувано на 14.07.2019 г. в 11:31 ч. - Актуализирано: 14.07.2019 г. в 16:32 ч

Автомобилът за безопасност контролира пелотона за не "фиктивно" стартиране, както би се казало в колоездачния спорт, но поради липса на видимост. Той е относително добър, с 22 градуса във въздуха, 23 на пистата. След 4 обиколки състезателите се освобождават от зеления флаг.

Веднага Палу увеличи разстоянието, Касиди беше много агресивен и подаде Ноджири, за да спечели 4-то място. Новозеландецът е в атака и се завръща при водещото трио от Палу, Цубой и Секигучи.

при повторение, Рио Хиракава (IMPUL) подаде преди старт/финал, което му спечели дузпа. На единадесетия пасаж Рио прави задължително преминаване в зоната на ямата, с намалена скорост и той потегля отново.

Дванадесета обиколка от планираните петдесет и пет, Palou поддържа доста удобна разлика от + 4 секунди над Tsuboi, но пилотът на Nakajina Racing трябва да остане повече от концентриран. Мъглата е важна, пилотите имат само ориентир само червената светлина в задната част на автомобилите. По-нататък и вече много късно Патрико О'Вард (TEAM MUGEN) не греши. Мексиканецът остава на колелата си и лепилото се обръща след това, обръща останалите пилоти.

Преминаване през ямите, за Артем Марвелов, за да смени предното си крило. Руският вече не дава същите резултати. От SUGO нещата не вървят добре за него.

На 13-ата обиколка Палу имаше най-бързата обиколка в състезанието през 1'42'135.

Плъзнете Наоки Ямамото! Действащият шампион пропуска спирането, но може да рестартира.

Останал след ремонта, Маркелов отново почти излезе от пистата.

Не говорим твърде много за това, но Камуи Кобаяши (KCMG) вече е изкачил 8 места! Пропускайки победа при условия, подобни на Окаяма миналата година, Камуи се „намокри“ и отнема време на преследвачите си.

Алекс Палу (nakajima Racing) остава начело, но под заплахата на Цубой. Дванадесет секунди само между двамата мъже на 20-та обиколка. Yuhi Sekiguchi (IMPUL) се обажда на 16 секунди, Cassidy 23 секунди, Nojiri над 30 секунди.

Kazuki Nakajima (TOM's) има обещаващ следобед. Срам за двойния шампион от поредицата, който все още не е вкарал точка тази година. Важи за Казуки, който заема 8-мо място в Тадасуке Макино (Накаджима Рейнг).

Малък страх за лидера Алекс Палу на 23-ата обиколка, който дръпна направо в първия завой. Пилотът на Nakajima Racing оставя около 3 секунди в играта, но запазва преднината. Някои шофьори спират или да сменят дъждовните си гуми, или да зареждат с гориво за финала. Това е случаят с Koudai Tsukakoshi (REAL RACING) в 36-ия кръг.

Повече от 15 обиколки, но. Много по-малко на часовника. Ръководството на състезанието е определило ограничение във времето от 95 минути. Единадесет секунди напред за Палу, който управлява много параметри, запазвайки цялата си ясност и особено без да отслабва. Победата му се струва придобита.

Шо Цубой (CERUMO) е по-последователен и вече вижда второ място, Юхи Секигучи (IMPUL) остава трети. В последните обиколки Касиди (TOM'S) дава всичко от себе си, за да "грабне" подиум.

Случвало се е и преди, екипът на B-Max Racing едва не се е запалил "в ямите". Харисън Нюи се разпали "отново" ! Същият проблем, тъй като SUGO, където младият британец трябваше да слезе от коня. Този път огънят е овладян, Нюи може да си тръгне.

Остават 9 обиколки, Sekiguchi (IMPUL) преминава през ямите за много кратко зареждане. Юхи изважда муцуната на Кобаяши. Ник Касиди (TOM's) отива трети, с около петнадесет секунди зад лидера Палу, но преди всичко: Касиди стъпва по-близо до Цубой втори. Остават и 10 обиколки. 13 минути.

Краят на състезанието е много оживен, Kazuki Nakajima (TOM's) е 5-и след тежка битка с Hiroaki Ishiura (CERUMO). Нищо не се прави, за да спечели четвърто място, Ноджири (TEAM MUGEN) се съпротивлява Казуки Накаджима, който вече няма „OTS“ (система за изпреварване). Въпреки това, Казуки подминава Ноджири! Позициите се затягат, за точките ! Казуя Ошима няма да види карираното знаме. В битка от самото начало пилотът на TEAM LE MANS влиза в вратичка.

Това е победата за Алекс Палу, първата в кратката му кариера в Супер Формула Нипон. Завръщане на преден план и за цял отбор: Nakajima Racing. Новобранецът Цубой (CERUMO) издържа срещу атаките на Ник Касиди. Двамата пилоти на Toyota завършват финалния подиум.

Томоки Ноджири (TEAM MUGEN) се защити доста добре, той завърши 4-ти, точно пред Kazuki Nakajima (TOM's) и Kamui Kobayashi (KCMG) автор на фантастичен следобед. Хироаки Ихсиура (CERUMO) е класиран на 7-мо място, заради спирането му Yuhi Sekiguchi (IMPUL) се подхлъзва на 8-ма позиция, но осигурява точки в класирането на отбора.

В Docomo Dendelion са изпили чашата направо. Нирей Фукузуми не спасява къщата от потъване с девета позиция. Автор на полюс в началото на сезона в Сузука, Тадасуке Макино завърши десети.

След грешка в началото на състезанието, Наоки Ямамото (Докомо Глухарче) никога не си възвърна темпото и завърши на анонимно единадесето място. Защитният шампион все още запазва преднината на временното класиране.

Каква радост да видим емблематичния Сатору Накаджима, който разкрива, че отборът не е казал на Палу, че е било състезание с ограничен период от време. Отнесени с пълно гориво, инженерите се страхуваха, че Палу може да се опита да прекали с шофирането, и не можаха да видят финала.

С 2 полюса, 1 победа, Nakajima Racing показа добро интервю през зимата. Това е добро за синьо-бялата формация, която се завръща на върха, присъстваща от 1996 г. насам. Също така е първа победа за отбора от 2010 г. и за HONDA на FUJI от 10 години.

Всички първи трима заявиха на пресконференция, че трябва да спестят гориво, за да стигнат до финала. Шо Цубой (CERUMO) непрекъснато бе приканван да спести колкото е възможно повече. Когато Ник Касиди се приближи, той каза, че е достигнал лимита си, но Цубой издържа и успя да увеличи темпото си в последните обиколки.

Ник Касиди поздрави своя отбор, TOM'S Racing по време на състезанието. Благодарение отчасти на много добра комуникация. Екипът забеляза, че Юхи Секигучи ще бъде принуден да зарежда с гориво. На 30-та обиколка те разбраха, че състезанието няма да измине цялото разстояние (бележка на редактора: 55 обиколки). Касиди смени скоростта и не пощади колата си и настигна Цубой.

Много красива "ремонтада" (изкачване) от Камуи Кобаяш, който спечели 13 места под потопа на ФУДЖИ ! „Нямахме какво да губим“, каза Камуи кобаяши след огромното си представяне днес в мрежата на AUTOSPORT. С KCMG променихме напълно конфигурацията на колата, след като се класирахме в събота. "

В класирането на пилотите Наоки Ямамото (Докомо) запазва преднината, но само с 5 малки точки на Касиди (22 точки) и Палу с 14 единици.

Следващото събитие ще се състои през август в TWIN RING Motegi.