"Контролирахме мача и след това се пропукахме"

Андерлехт - С. Донецк: 1 - 3

контролирахме

ЦЕЛИ: Бурар (55-та, 1-0), Коваленко (76-та, 1-1), Арендарук (80-та, 1-2), Коваленко (87-ма, 1-3).

АНДЕРЛЕХТ: Свилар, Денайер, Де Медина, Матис, Лийманс (88-ма, Ванкамп), Бастиен, Омеонга (83-та, Охлаждащи), Бурар (64-та, Мангала), Лукебакио, Кавая, Лея Исека.

Европейското приключение на Андерлехт, което по-специално победи Порто и Барса по пътя, завърши вчера на полуфиналите в Евро младежката лига, еквивалент на U21 Шампионска лига.

Следователно Kawaya и Leya Iseka вече няма да се налага да се връщат в Nyon, тъй като няма мач за 3-то място.

Победен срещу Донецк (1-3), Андерлехт може да приюти съжаления. "До часа на играта имахме всичко в ръцете си, за да ни спечелим, защото контролирахме много добре процедурите", каза треньорът Мохамед Уахби. И тогава изравнителят ни разтърси. Пуснахме. С течение на минутите загубихме агресивността си и в крайна сметка се напукахме. Съжалявам, защото трябваше да направим почивката. Много лошо."

Лилавите надежди все пак са белязали умовете на специалистите по време на голямото им приключение.

В другия полуфинал, Чарли Мусонда младши от Челси (който игра 75 минути) победи Рома с 4: 0.