Контузията на Кузнецов не възпира Капитали

Стивън Уайно - Асошиейтед прес във Вашингтон

Въпреки че Евгений Кузнецов напусна леда, държейки лявата си ръка, след като допусна чек от Brayden McNabb, това няма да подкопае доверието на Washington Capitals да спечели Купата на Стенли.

възпира

В крайна сметка капиталите оцеляха в три мача без Никлас Бакстрьом по-рано тази пролет. Те също се справиха добре, въпреки че Кузнецов пропусна по-голямата част от игра 2 на финала за Купата на Стенли, като в крайна сметка победи Вегас Златните рицари, за да изравни серията при 1-1.

Капиталите биха искали да имат своя водещ голмайстор в събота вечер във Вашингтон, но с Алекс Овечкин и няколко топ играчи, продуциращи на пълни обороти и за да запълнят тази празнота, Капиталите са готови да играят със или без Кузнецов. Старши треньорът Бари Троц не предостави никаква актуализация за здравето на Кузнецов в четвъртък, освен че заяви, че ще бъде преразглеждан ежедневно.

Не беше много окуражаващо за столиците да видят Кузнецов да напуска играта през първия период в сряда и да не се връща в играта.Но Овечкин вкара първия си гол в кариерата във финала за Купата на Стенли по силовата игра и Ларс Елер, чиито отговорности увеличи в отсъствието на Кузнецов, вкара един гол и две асистенции.

Никой играч не може да компенсира потенциалната загуба на Кузнецов, който има 11 гола и 14 асистенции в 21 мача от началото на плейофите, въпреки че дълбочината на столиците в центъра е солидна с Backstrom, Eller, Jay. Бийгъл и, ако е необходимо, Чандлър Стивънсън. Eller изигра ключова роля в две важни победи над Tampa Bay Lightning във финала на Източната конференция, докато Backstrom беше контузен и той отново ще бъде един от най-важните играчи на леда, ако Kuznetsov не може да играе.