• 6. външни връзки

личен живот

Магда Линет идва от Томаш и Беата и в момента живее в Познан, Полша. Умел, играе бекхенд с две ръце и е трениран от Kuba REKOS. Любимата му повърхност е цимент и глина.

кариера

Той достигна най-доброто си класиране на сингъл на 21 септември 2015 г. на 64-та позиция; на двойки той стана, на 27 юли 2015 г., 95-та класация на WTA.

През май Магда Линет получи уайлд кард за квалификацията на Варшав Оупън, турнира за WTA Premier. Той победи партньора си от двойки от първия кръг Пола Кания в прави сетове, но загуби от Анна Чакветадзе (4-6 6-4 1-6). През юни той спечели първия си турнир като професионалист в Щецин като уайлд кард. През юли той направи финала в ITF турнира в Торунь, но загуби първата поставена Ксения Первак в два сета.

Магда Линет спечели два ITF турнира през август, Хехинген и Версмолд, и двамата от Германия. Хехинген, като квалифициран, победи испанците Силвия Солер Еспиноса, докато във Версмолд победи Румъния Ирина-Камелия Бегу с резултат 6-2, 7-5.

Той продължи да играе ITF турнири с $ 25 000 и спечели четвъртия си турнир от сезона в Катовице, където победи бившата топ 100 Ева Бирнерова (3-6 6-2 6-2). На следващата седмица той стигна до още един финал в Загреб, но в крайна сметка загуби от чешката тенисистка Рената Ворачова в прави сетове, спирайки победната си серия на 21. След няколко седмици почивка той не успя да спечели първия си мач в $ 50 000 ITF това Атина и Исманинг; Той обаче успя да стигне до финала в Ополе, но загуби от Сандра Захлавова (7-5 ​​6-7 4-6).

В началото на февруари Магда Линет игра за първи път като член на отбора на полската федерална купа. Той лесно победи Ан Кремер (6-1 6-1), но загуби останалите им три мача, включително един срещу Беларус срещу първите 100 Олга Говорцова в два много лотатни сета (6-7, 6-7).

През май той игра за първи път турнир от Големия шлем, където игра в квалификационните кръгове на Ролан Гарос и победи Клер дьо Губернатис (6-4 6-3), за да стигне до втория кръг, където тя беше победена от Манди Минела. турнирни квалификации Следващият месец той също играе Уимбълдън, но е победен в първия кръг от Галина Воскобоева.

През септември Магда изигра квалификациите на US Open, като загуби в три сета от рускинята Валерия Савиных, с резултат 6-7 (2), 04.06, 02.06.

След няколко трудни месеца, без да насърчава резултатите в турнирите за ITF $ 50 000 и $ 100 000 през лятото, Магда Линет изненадващо победи Сорана Кирстеа в първия кръг на турнира в Поатие през октомври, с краен резултат 3-6 6-4 6 -2. На следващия месец той стигна до полуфиналите на турнира ITF Opole в родния си град, като също победи първата поставена Лесия Цуренко по пътя.

През първите четири месеца на сезона той не успява да се представи добре, почти винаги излиза в първи кръг или квалификационни кръгове, резултати, които също влияят на класирането.

През май идва първият на финала във Флоренция, където е победен от френския тенис Анаис Лорендон. След четири поредни поражения от първия кръг, той стигна до нов финал в Кристинехамн, Швеция, и претърпя поражението от австралиеца un'altrettante Саша Джоунс.

Той участва във финала на сезона, за да стигне до полуфиналите от $ 25 000, които те загубиха от Dorbich Anne Schäfer. Седмицата след спечелването на нейния пети турнир, който липсва повече от две години, в Прага побеждава словачката Зузана Лукнарова. По време на турнира в Лимож побеждава изненадата в първия кръг Eléni Daniilídou, за да не загуби втория. На 50 000 долара Нант надмина квалификацията и беше победен във втория кръг от Каролина Плишкова, докато 25 000 долара загубиха на четвъртфиналите от Джули Коин.

През март, за да достигне до полуфиналите на турнира за ITF $ 25 000 в Талин, Естония, където беше победен от квалифицирана алиаксандра саснович. Седмицата след изиграването на международния турнир WTA в Катовице, където е част от квалификацията, но беше победен във втория кръг от ветерана Джил Крайбас.

През май той стигна до финала в Чивитавекия, турнир с $ 25 000, където събра само един мач срещу Анна Каролина Шмидлова. Няколко седмици по-късно той се класира за първи път на събитие на WTA в турнира в Страсбург, а също така стигна до втория кръг, побеждавайки рускинята Олга Пучкова (6-4 7-6), където беше победен от бъдещия победител Alizé Cornet 3- 6, 4-6.

През юни игра квалификациите за турнира на Уимбълдън, където беше победен в първия кръг на френската Клер Фойерщайн с резултат 2-6, 7-6 (9), 6.2. На следващата седмица, при $ 25 000 в Торун, той загуби на четвъртфиналите от партньорката на двойки Катажина Питер.

в купата на Баку Той стигна до своя полуфинал в WTA в началото на квалификационното ниво и поредица победи Инес Ферер Суарес, Ирина Бурячок, Джулия Коен, Кристина Плишкова, на Jabeur, само за да бъде победен от Шахар Пеер. Този резултат му позволява да се изкачи в класацията от номер 226 до номер 159, най-доброто му класиране.