Сноуборд: Калве 13-ти в паралелен слалом

Архивна снимка, Оливър Краус

КАНАДСКАТА ПРЕСА

• & sdk = joey & u = https% 3A% 2F% 2Fwww.lapresse.ca% 2Fsports% 2Fski-et-surf% 2Fsurf-des-neiges% 2F201401% 2F12% 2F01-4727914-surf-des-neiges-calve-13e -au- slalom-en-parallele.php & display = popup & ref = plugin & src = share_button "data-network =" facebook "title =" Споделяне във Facebook ">
  • ✓ Копирана връзка

Елиминирана в осминафинала, сноубордистката Каролайн Калве завърши 13-а в паралелния слалом в неделя на Световната купа в Бад Гащайн, Австрия.

След класирането на 13-то място в квалификацията, Квебекър се срещна в първия кръг на плейофите срещу австрийката Джулия Дуймовиц, четвърта в квалификацията и евентуален сребърен медалист. Последният подправи преднина от 1,09 секунди след първия рунд.

„Тъй като изоставах с секунда, трябваше да направя наистина добър втори манш. Но условията бяха толкова лоши, че си казах: слез надолу, но не падай “, каза Калве, който след това завърши втория рунд с 14,67 секунди зад опонента си, страдайки в същото време отпадане.

„Като цяло Bad Gastein не е моята писта“, призна 35-годишният Montrealer. Това не е от вида, разбира се, който харесвам. Той е кратък, има само около двадесет врати. Пистата е стръмна от край до край и няма промени в темпото, обясни Калве, която предпочита, когато има малко по-равна отсечка в трасето, като в Кареца, където тя спечели злато през декември, и в Сочи, където Олимпийските игри ще се проведе.

„Това са места, където има участък, където можем да изградим скорост, докато в Бад Гащайн трябва да се задържите през цялото време, за да не загубите контрол. Това не отнема нищо на победителите, настоя тя да изясни. Това е просто поредната „игра“, а аз не съм любимата ми „игра“.

Снежните условия не направиха пистата в Квебек по-популярна.

„Курсът беше груб и снегът беше хлабав. Изобщо не издържа. Наистина не беше лесно от самото начало и изглеждаше. Много хора паднаха в квалификациите. Целта ми беше да се класирам за плейофите. "

Онтарианката Мариан Лийзен беше спряна в първия кръг от германката Селина Йоерг и завърши състезанието на 16 място.

Ариан Лавин от Lac-Supérieur завърши 25-а в квалификацията и не успя да се класира за плейофите. Албертан Екатерина Завиалова претърпя същата съдба, завършвайки на 41-во място.

Швейцарката Патриция Кумер се изкачи на върха на подиума, след като спечели финала срещу Джулия Дуймовиц. Чешката Естер Ледечка зае трето място, като спечели малкия финал за сметка на рускинята Наталия Соболева.

Кумер, който вече спечели паралелния слалом в петък, също представен в Бад Гащайн, завърши на върха в класирането на Световната купа. Неделя беше последното от трите състезания за сезона на това събитие. Калве завърши шести в същото класиране. Не забравяйте, че Квебекър спечели първия етап от сезона на Carezza, миналия декември.

От мъжка страна никой представител от страната не се класира за финалите. Матю Морисън от Онтарио публикува най-доброто представяне в Канада, завършвайки на 25-то място. Jasey-Jay Anderson от Mont-Tremblant зае 27-мо място, докато Indrik Trahan от Trois-Rivières завърши на 33-то място.

Руснакът Вик Уайлд спечели финала пред словенеца Зан Косир, докато швейцарецът Саймън Шох имаше надмощие в малкия финал над словенеца Рок Маргук, за да се докопа до бронза. Пети в състезанието, французинът Силвен Дюфур завърши на върха в генералното класиране на Световната купа в паралелен слалом.